Senior Men      
Pos Time No Surname First Name Club Name Category
1 00:36:22 432 Rooke Chris Ipswich Harriers Senior
2 00:37:09 529 Scott Aaron Woodbridge Shufflers Senior
3 00:37:16 521 Irvine Gordon Thames Valley Harriers Senior
4 00:38:12 463 Barker Peter St Edmund Pacers "A" Veteran
5 00:38:50 478 Robinson Steve St Edmund Pacers "A" Senior
6 00:39:13 477 Reed David St Edmund Pacers "A" Veteran
7 00:40:00 442 Laing David Ipswich Jaffa "A" Veteran
8 00:40:03 509 Benton Wesley Sudbury Joggers "A" Senior
9 00:40:16 523 Ridley Colin West Suffolk AC Veteran
10 00:40:19 438 Davies Gavin Ipswich Jaffa "A" Senior
11 00:40:36 468 Cooke Chris St Edmund Pacers "A" Veteran
12 00:40:52 447 Weston Rick Ipswich Jaffa "A" Senior
13 00:41:32 402 Day Ian Ely Runners Senior
14 00:41:49 455 Ball Michael Newmarket Joggers Veteran
15 00:41:49 507 Stephens Nick Stowmarket Striders "A" Veteran
16 00:41:56 469 Dawson Alan St Edmund Pacers "A" Veteran
17 00:42:05 172 Palmer Daniel Ipswich Harriers Senior
18 00:42:28 440 Jarrett Tom Ipswich Jaffa "A" Senior
19 00:42:35 511 Clarke Mark Sudbury Joggers "A" Veteran
20 00:42:45 472 Long Julian St Edmund Pacers "A" Senior
21 00:42:50 453 Thorrington Danny Ipswich Triathlon Club Veteran
22 00:43:10 454 Wankowski John Ipswich Triathlon Club Senior
23 00:43:41 422 Preece Dan Hadleigh Hares "A" Senior
24 00:44:07 518 Preston Paul Sudbury Joggers "A" Senior
25 00:44:12 506 Starmer Chris Stowmarket Striders "A" Veteran
26 00:44:21 510 Buck Andy Sudbury Joggers "A" Veteran
27 00:44:29 434 Belsom Robin Ipswich Jaffa "B" Veteran
28 00:44:43 446 Weston John Ipswich Jaffa Veteran
29 00:44:46 525 Ackerley Roger Woodbridge Shufflers Veteran
30 00:44:50 451 Smith Derric Ipswich Triathlon Club Veteran
31 00:44:52 443 Macrosson Ker Ipswich Jaffa Veteran
32 00:45:07 491 Green Andy Stowmarket Striders "A" Veteran
33 00:45:13 423 Purdy Karl Hadleigh Hares "A" Senior
34 00:45:20 473 MacPherson Alan St Edmund Pacers "B" Senior
35 00:45:27 436 Cooper Duncan Ipswich Jaffa "B" Veteran
36 00:45:41 486 Philips Lee The Saxons Senior
37 00:45:51 445 Thompson Gary Ipswich Jaffa "A" Senior
38 00:46:04 421 Pinnion Clive Hadleigh Hares "A" Veteran
39 00:46:36 475 Milligan Iain St Edmund Pacers "B" Senior
40 00:46:39 480 Vaughan David St Edmund Pacers "B" Veteran
41 00:46:42 512 Gillibrand Christian Sudbury Joggers Senior
42 00:47:01 400 White Graham Bildeston Bounders Veteran
43 00:47:10 458 Edwards Steve Newmarket Joggers Veteran
44 00:47:11 425 Rush Nick Hadleigh Hares "A" Veteran
45 00:47:12 479 Troup Mike St Edmund Pacers "B" Veteran
46 00:47:19 457 Clarke Nevil Newmarket Joggers Veteran
47 00:47:22 405 Shaw Paul Felixstowe Road Runners Veteran
48 00:47:33 492 Hammond Nick Stowmarket Striders "A" Senior
49 00:48:08 495 Neaves Stteve Stowmarket Striders "C" Veteran
50 00:48:24 417 Hunt Steve Hadleigh Hares "B" Veteran
51 00:48:32 498 rees Mike Stowmarket Striders Veteran
52 00:48:54 415 Gant Matt Hadleigh Hares "B" Senior
53 00:49:06 461 Withers Jim Newmarket Joggers Veteran
54 00:49:13 488 Bloomfield Jason Stowmarket Striders "B" Senior
55 00:49:18 476 Rabett Justin St Edmund Pacers "B" Veteran
56 00:49:23 424 Robinson Dave Hadleigh Hares "B" Veteran
57 00:49:38 411 Bowman Tim Hadleigh Hares "A" Senior
58 00:49:46 413 Ellingham Martin Hadleigh Hares "A" Veteran
59 00:50:18 484 Dye Matthew The Saxons Veteran
60 00:50:28 516 Marseille Eric Sudbury Joggers Senior
61 00:50:44 439 Evens Andrew Ipswich Jaffa "B" Veteran
62 00:50:51 505 Smith Vicent Stowmarket Striders Senior
63 00:51:02 489 Garrod Miles Stowmarket Striders "B" Veteran
64 00:51:07 414 Funnell Gordon Hadleigh Hares "B" Veteran
65 00:51:27 494 Munson Mike Stowmarket Striders "B" Veteran
66 00:51:41 467 Cook Chris St Edmund Pacers Veteran
67 00:51:46 449 Hird Mark Ipswich Triathlon Club Veteran
68 00:52:08 515 Levin Paddy Sudbury Joggers Veteran
69 00:52:25 450 Robinson Steve Ipswich Triathlon Club Veteran
70 00:52:39 508 Tomlinson Robert Stowmarket Striders Veteran
71 00:52:57 487 Ames Ron Stowmarket Striders "B" Veteran
72 00:53:02 459 Goodenough Alen Newmarket Joggers Veteran
73 00:53:09 410 Allen Daren Hadleigh Hares AC Veteran
74 00:53:17 407 Abrey Giles Hadleigh Hares "B" Senior
75 00:54:49 524 Abbott Stuart Woodbridge Shufflers Senior
76 00:54:59 493 Moggan Frank Stowmarket Striders "C" Veteran
77 00:55:52 490 Gladwell Chris Stowmarket Striders "C" Veteran
78 00:56:18 483 Clarke Richard The Saxons Veteran
79 00:57:18 406 Cox Bill Framlingham Flyers Veteran
80 00:57:38 499 Rossiter Jim Stowmarket Striders "C" Senior
81 00:58:59 404 Coley Dave Felixstowe Road Runners Veteran
82 00:59:14 530 Songhurst Dave Felixstowe Road Runners Veteran
83 01:00:44 466 Chambers Mike St Edmund Pacers Veteran
84 01:03:11 485 Lucas Chris The Saxons Veteran
85 01:04:28 520 Wilson Alex Sudbury Joggers Senior
86 01:17:28 462 Buckham Shaun Orwell Panthers A.C. Senior
  401 Cooper Steven Blackheath & Bromley Harriers Senior
  403 Bennett Richard Felixstowe Road Runners Veteran
  408 Airlie Brian Hadleigh Hares AC Veteran
  409 Alcock Steve Hadleigh Hares AC Veteran
  412 Chisnall John Hadleigh Hares "B" Veteran
  416 Hanley Richard Hadleigh Hares AC Veteran
  418 Ingleby Dave Hadleigh Hares AC Veteran
  419 Louch Colin Hadleigh Hares AC Veteran
  420 Morgan Paul Hadleigh Hares AC Senior
  426 Calvert James Ipswich Harriers Senior
  427 Convey Carl Ipswich Harriers Senior
  428 Gardiner Simon Ipswich Harriers Senior
  429 Hardy Kelvin Ipswich Harriers Senior
  430 Hicks Steve Ipswich Harriers Veteran
  431 Ling Jonathan Ipswich Harriers Senior
  433 Thomas Glynn Ipswich Jaffa "B" Veteran
  435 Brookes Paul Ipswich Jaffa Veteran
  437 Dable Neil Ipswich Jaffa Senior
  441 Jones Brad Ipswich Jaffa Senior
  444 Rogers Brian Ipswich Jaffa Veteran
  448 Wooby Neil Ipswich Jaffa "A" Senior
  452 Stollery Mike Ipswich Triathlon Club Veteran
  456 Birrane Paul Newmarket Joggers Veteran
  460 Munns Brian Newmarket Joggers Veteran
  464 Barnes-Smith Martin St Edmund Pacers Veteran
  465 Cobold Michael St Edmund Pacers Veteran
  470 Fox Tim St Edmund Pacers Veteran
  471 Heath Les St Edmund Pacers Veteran
  474 Marston Carl St Edmund Pacers Veteran
  481 Williams Stephen St Edmund Pacers Veteran
  482 Berry Rick The Saxons Senior
  496 Plamer Nick Stowmarket Striders Senior
  497 Penn Malcolm Stowmarket Striders Veteran
  513 Hann Charles Sudbury Joggers Veteran
  514 Judd Darren Sudbury Joggers Senior
  517 Moulton Christopher Sudbury Joggers Senior
  519 Shaw Robert Sudbury Joggers Veteran
  522 Godfrey Sam West Suffolk AC Senior
  526 Curran Steve Woodbridge Shufflers Veteran
  527 Lennard Peter Woodbridge Shufflers Veteran
  528 Looman Alex Woodbridge Shufflers Veteran
           
    1st Team St Edmund Pacers "A" 26pts
    2nd Team Ipswich Jaffa "A" 47pts
    3rd Team Sudbury Joggers "A" 77pts
    4th Team Stowmarket Striders "A" 120pts
    5th Team Hadleigh Hares "A" 130pts
    6th Team Ipswich Triathlon Club 140pts
    7th Team Newmarket Joggers 156pts
    8th Team St Edmund Pacers "B" 158pts
    9th Team Hadleigh Hares "B" 222pts
    10th Team Stowmarket Striders "B" 253pts
    11th Team Sudbury Joggers "B" 254pts
    12th Team The Saxons 257pts
    13th Team Stowmarket Striders "C" 282pts